Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 4, 2017 in Suplemeny |

Zioła lecznicze – susz, torebki czy tabletki? Eko natura

Zioła lecznicze – susz, torebki czy tabletki? Eko natura

Stosując zioła jako leki, bądź suplement diety warto zastanowić się nad formą ich przyjmowania. Bowiem od tego może zależeć ich skuteczność w zwalczaniu dolegliwości, świeżość i jakość.

Najczęściej spotykamy herbaty ziołowe w torebkach. Niestety, często nie jest to najlepszy wybór. Zioła wewnątrz torebek nierzadko bywają zwietrzałe, pozbawione charakterystycznego dla nich aromatu, o smaku ”papierowym”. Takie zioła nie będą posiadały dużej wartości leczniczej, ponieważ olejki eteryczne odpowiedzialne za większość prozdrowotnych właściwości obecne w suszu wywietrzały. Jeśli jednak decydujemy się na zakup ziół w torebkach, szukajmy tych produkowanych przez firmy o dobrej renomie, takie jak eko natura. Mamy wtedy pewność, że susz został przetworzony i wysuszony w odpowiedni sposób, oraz zapakowany w sposób pozwalający na zachowanie świeżości na długo.

Tabletki ziołowe- to najczęściej wyciągi ziołowe w skoncentrowanej formie tabletek, bądź sprasowany, skondensowany susz ziołowy z dodatkiem niewielkiej ilości substacji pomocniczej. Takie tabletki nie zawsze będą posiadały wysoką skuteczność, dlatego sprawdzajmy produkty różnych firm, siłę ich działania i koncentrację aktywnej substacji.

Susz ziołowy- to czysta forma ziół leczniczych, bez dodatków. Stosowana w mieszankach wieloskładnikowych, lub samodzielnie. Idealny dla smakoszy zaparzanych ziół, ich aromatu i mocnego smaku.

Bez względu na postać ziół którą wybieramy, zawsze kupujmy te pochodzące od firm sprawdzonych, o dobrej opinii, by nie były to pieniądze zmarnowane. Chcemy bowiem korzystać z bezcennych właściwości roślin leczniczych oferowanych przez naturę.