Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 30, 2017 in Diety |

Dlaczego warto wybrać się do dietetyka? Dieta redukcyjna indywidualna w Warszawie

Dlaczego warto wybrać się do dietetyka? Dieta redukcyjna indywidualna w Warszawie

Chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, lub po prostu zdrowo się odżywiać i mieć pewność, że twoja dieta będzie dobrze zbilansowana? Zdecydowanie najlepszą opcją będzie wybrać się na konsultację do dietetyka, lub spróbować konsultacji internetowej. Jest to opcja najlepsza dla mieszkańców większych miast takich jak Warszawa, czy Gdańsk, czy ich okolice.

Nie zawsze dobre jest działanie na własną rękę, ponieważ może się to skończyć niedoborami i osłabieniem organizmu. Jadłospis ułożony przez dietetyka jest to dieta indywidualna, dostosowana do potrzeb twojego organizmu. Dietetyk zadba o zbilansowanie twojej diety, a w jeśli jest to dieta redukcyjna, o odpowiednią ilość kalorii, by odchudzanie przebiegało możliwie jak najsprawniej, ale bez osłabiania organizmu. Bowiem spożywanie zbyt małej ilości kalorii połączone z męczącymi ćwiczeniami nierzadko może doprowadzić do poważnego odwodnienia i niedoboru elektrolitów.

Warto wspomnieć, że dietetyk, do którego się wybieramy dokładnie analizuje nasz obecny jadłospis, masę ciała, bierze pod uwagę nasz wiek, czy możliwe choroby przewlekłe. Powinniśmy więc podawać dokładne informacje, a program odchudzania będzie jeszcze skuteczniejszy. Specjalista zajmujący się dietetyką zaproponuje także ewentualną suplementację witaminami lub produktami wspomagającymi utratę masy ciała. Taka wizyta to gwarancja sukcesów w zmniejszeniu masy ciała, oraz zmianie sposobu odżywiania na korzystniejszy dla naszego organizmu.