Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2017 in Diety, Zdrowie |

Czy warto kupować produkty bezglutenowe przez internet? Produkty bezglutenowe  – sklep online: chleb

Czy warto kupować produkty bezglutenowe przez internet? Produkty bezglutenowe – sklep online: chleb

Wiele słyszy się i mówi o diecie bezglutenowej, zwanej po angielsku gluten free. Jest to dieta wykluczająca całkowicie gluten z pożywienia, a co za tym idzie, także zboża go zawierające: pszenicę, jęczmień, żyto.

Po przejściu na dietę musimy więc zrezygnować z tradycyjnego pieczywa, nawet pełnoziarnistego, bułek, czy płatków śniadaniowych. Dozwolony jest natomiast odpowiedni chleb bezglutenowy- co wydaje się sprawą prostą, ale jak się okazuje, przygotowanie chleba w taki sposób, by nie był zanieczyszczony tym alergenem wymaga stosownych czynności i kontroli. Bowiem już w trakcie wytwarzania mąki gluten może dostać się np. do mąki kukurydzianej, jeśli uprzednio zachodziła tam produkcja mąk z pszenicy, jęczmienia lub żyta.

Warto wybierać żywność bezglutenową także przez internet, pomoże nam to zaoszczędzić pieniądze i czas w ich szukaniu. Produkty bezglutenowe sklep online, możemy odpuścić sobie żmudne poszukiwania wśród półek sklepowych i rozczarowanie z powodu ograniczonego wyboru. Mimo, że kupując stacjonarnie otrzymujemy produkt natychmiast, bez oczekiwania na dostawę i płacenia za przesyłkę, to ceny w przypadku sprzedaży internetowej nie osiągają ogromnych wysokości. Ostatecznie płacimy więc mniej, a dostępność produktów, wachlarz smaków i rodzajów pieczywa, płatek śniadaniowych, czy przekąsek jest znacznie większy.

Niewątpliwie kupując żywność gluten free jedynie od czasu do czasu, kupowanie w supermarketach i hipermarketach nie będzie dużym obciążeniem dla naszego portfela. Jednak decydując się zmianę sposobu odżywiania, na dłuższą metę sprawdzi się kupowanie wysyłkowe przez internet.