Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 4, 2017 in Zdrowie |

Wpływ borówki na poprawę widzenia – tabletki z borówki na oczy. Borówka na wzrok

Wpływ borówki na poprawę widzenia – tabletki z borówki na oczy. Borówka na wzrok

Owoce borówki czarnej stanowią pożywienie i lekarstwo na różne dolegliwości od zamierzchłych czasów. Stosowana była jako lek na szkorbut, czyli niedobór witaminy C, czy infekcje dróg moczowych. Już kilkaset lat temu ludzie spożywający duże ilości owoców borówki zauważyli poprawę widzenia w nocy. Dzisiaj coraz częściej jest stosowana borówka na wzrok.

Borówka czarna posiada swoje dobroczynne właściwości głównie dzięki antocyjanozydom, które są silnymi przeciwutleniaczami. Wyciągi z borówki wzmacniają drobne naczynia włosowate oka i wspomagają swobodny dopływ krwi do oczu. Wspomagają przystosowanie się siatkówki do ciemności i światła. Stosując tabletki z borówki na oczy, możemy spodziewać się także polepszenia stanu wzroku w przypadku krótkowidzów oraz osobom ze zwyrodnieniem siatkówki, zwanym retinopatią.

Borówka jest zdecydowanie polecana osobom zmagającym się ze ślepotą nocną i osłabieniem widzenia, także ze względu na jej zawartość witamin i minerałów przyczyniających się do odżywienia całego organizmu. Bogata zawartość przeciwutleniaczy wspiera zdrowie całego organizmu, nie tylko naszych oczu i zapobiega rozwojowi stanów zapalnych, czy nowotworów. Poprawia pamięć i sprawność umysłową, oraz kondycję fizyczną. Warto więc włączyć borówkę do codziennej diety, lub suplementować się za pomocą wyciągów z jej owoców.