Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 22, 2017 in Diety |

Jak powinna wyglądać dieta sportowca?  Zdrowa żywność – catering dla sportowców Warszawa

Jak powinna wyglądać dieta sportowca? Zdrowa żywność – catering dla sportowców Warszawa

W zależności od tego czy ćwiczysz codziennie, czy tylko kilka razy w tygodniu, biegasz, jeździsz na rowerze, podnosisz ciężary, twoja dieta powinna obfitować w określone składniki odżywcze. Najważniejsze jest by w przeważającej części była to nieprzetworzona, zdrowa żywność.

Ważnym elementem diety sportowca jest białko. Jest budulcem dla mięśni i to z niego organizm wytwarza niezbędne mu aminokwasy. Osoby aktywne fizyczne potrzebują go nieco więcej, ale ważne by nie popadać w przesadę. Wystarczy porcja pełnowartościowego białka do każdego posiłku. Np. płatki owsiane do śniadania- bogate źródło białka roślinnego oraz garść orzechów, one także zawierają sporą ilość białka. W przypadku obiadu może to być porcja chudego mięsa, takiego jak kurczak, czy chuda ryba- mintaj, dorsz.

Jeśli jednak nie masz czasu na przygotowywanie posiłków, kupowanie odpowiednich produktów, warto rozważyć catering dla sportowców. Jest to rodzaj usługi oferującej nam dostarczenie już gotowych posiłków wprost do domu. Gdy mieszkasz w takich miastach jak Warszawa, czy Gdańsk jest to dla ciebie idealny wybór. Zdecydowanie pozwoli to zaoszczędzić czas i nie martwić się o odpowiednie bilansowanie posiłków.