Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 4, 2017 in Zdrowie |

Oleje roślinne w kosmetyce i nie tylko. Olej z pestek moreli i z awokado

Oleje roślinne w kosmetyce i nie tylko. Olej z pestek moreli i z awokado

Oleje roślinne, których pozytywnego działania nie sposób nie docenić, zdobywają wielu nowych zwolenników. Charakteryzuje je bogata zawartość tłuszczów wielonienasyconych typu omega-3 i omega-6 oraz jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Mimo, iż największą popularność zdobyły oleje rzepakowy i słonecznikowe, to pod lupę weźmiemy te mniej znane i nieco droższe.

Olej z pestek moreli- pamiętajmy, o tym by kupować jedynie wysokiej jakości, nieoczyszczony i tłoczony na zimno, jest niezwykle bogatym źródłem amigdaliny, czyli witaminy B17. Znana jest ze swojego silnego, niszczącego wpływu na komórki nowotworowe. Z tego powodu warto olej z pestek moreli włączyć jako suplement dla osób zmagających się z chorobą nowotworową. Olej ten jest także dobrym źródłem witaminy A i E – witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. W kosmetyce polecany jest osobom ze skórą suchą, zniszczoną. Regeneruje i odżywia skórę, nie pozostawiając przy tym tłustego filmu.

Olej z awokado. Posiada charakterystyczny zapach owocu awokado, oraz przyjemną, jasnozieloną barwę. Zawdzięcza ją zawartości dobroczynnego chlorofilu, który ma niebagatelne znaczenie w pielęgnacji skóry. Ma działanie antyoksydacyjne i zwalczając wolne rodniki przyczynia się do odbudowy zniszczonej skóry. Działa także gojąco i antybakteryjnie. Olej z awokado zawiera także sporą dawkę zdrowych tłuszczów. Są to m. in omega-6 i omega-9, działające korzystnie na organizm, zmniejszające stany zapalne i wzmacniające ochronną barierę skóry.

Nie ulega wątpliwości, że oleje pochodzenia roślinnego zasługują na większą uwagę, tym bardziej, że wiele mówi się o negatywnym wpływie tłuszczów zwierzęcych i zawartych w nich tłuszczów nasyconych oraz cholesterolu. Warto więc wybrać oleje dobrej jakości oleje roślinne, do codziennej pielęgnacji ciała i jako suplement diety. Nawet jeżeli cena będzie trochę wyższa, skorzysta na tym nasz organizm.