Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2017 in Zdrowie |

Wegańskie kosmetyki – wegański tusz do rzęs i maskara. Wegańskie sklepy

Wegańskie kosmetyki – wegański tusz do rzęs i maskara. Wegańskie sklepy

Wiele sklepów oferuje dziś produkty przeznaczone dla wegan i wegetarian. Jednak duża liczba osób poszukuje także kosmetyków, które będą pozbawione składników pochodzenia zwierzęcego. Gdy odwiedzamy wegańskie sklepy, możemy być pewni, że wybieramy słusznie, ale w supermarketach, bądź drogeriach przeglądajmy etykiety. Powinniśmy także sprawdzić, czy dany kosmetyk nie był testowany na zwierzętach.

Mydła- jeśli wybieramy te najbardziej zbliżone do prawdziwego, tradycyjnego mydła, postawmy na mydło na bazie oleju palmowego. Zdarza się bowiem, że produkuje się je z tłuszczu zwierzęcego.

Mleczka do ciała https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-ciala/mleczka-balsamy-emulsje-do-ciala, kremy i szampony- zdarzają się takie z małą zawartością mleka krowiego, bądź pyłku pszczelego. Warto więc zaglądać do etykiet i wybierać z głową, nie kierując się okazją, czy ceną produktu.

Mascary do rzęs, tusze, szminki, czy nawet kredki do oczu- te najczęściej są testowane dermatologicznie na zwierzętach przez wiele firm. Przed dokonaniem zakupu warto więc przeszukać internet, by upewnić się, że mamy do czynienia z produktem wegańskim, lub wybrać wegański tusz do rzęs, by mieć stuprocentową pewność. Wegańska mascara do rzęs- tu obowiązuje ta sama zasada, upewniajmy się i kupujmy kosmetyki zaufanych, sprawdzonych firm.