Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 4, 2020 in Zdrowie |

Leczymy lukrecją

Leczymy lukrecją

Jedna z najdłużej stosowanych w medycynie roślin jest znana wszystko lukrecja. Współcześnie znamy ja jednak przede wszystkim dziki słodyczami o ciemnobrązowym lub czarnym kolorze oraz charakterystycznym smaku, który jednak nie każdemu przypada do gustu.warto jednak wiedzieć, że wyciąg z korzenia tej właśnie rośliny jest od wieków skutecznie stosowany w leczeniu chorób układu pokarmowego. Dzisiaj przybliżmy sobie temat tego jakie są właściwości lukrecji. Możemy się założyć, że będzie Cię zaskoczeni jak szerokie zastosowanie ma właśnie ta roślina i to również we współczesnym świecie.

Skoro lukrecja jest nam znana głównie dzięki słodyczami, to warto sobie powiedzieć, że może ona skutecznie zastępować w kapciach cukier uzyskiwany z buraków cukrowych, ponieważ jest ona znacznie słodsza. Jednak niech się wam nie wydaje, że w związku z tym szkodzi naszym zębom. Efekt jest wręcz przeciwny. Substancja zawarta w wyciągu z korzenia lukrecji ma działanie bakteriobójcze w stosunku do bakterii powodujących próchnicę. Roślina ta chroni więc nasze żeby, a dzięki właśnie tej właściwości jest coraz częściej wykorzystywana w produkcji pasty do zębów oraz płynów do higieny jamy ustnej. Stosuje się ją również w leczeniu kajakowym zębów.
Warto wiedzieć, że lukrecja ma swoje zastosowanie również w walce z czerniakiem. Hamuje ona rozwój komórek krajowych znacznie spowalniając rozwój choroby.

Kolejna dziedziną medycyny, w której wykorzystuje się wyciąg z korzenia lukrecji jest leczenie chorób układu trawiennego. Substancja zawarta w roślinie wspomaga leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy. Sprawdza się również w przypadku leczenia raz pooperacyjnych dotyczących leczenia narządów układu trawiennego. Roślina ta jest również ważna że względu na jej zbawienne działanie dotyczące naszej wątroby. Lukrecja ma w tym przypadku działanie osłonowe, wspomaga regenerację narządu a także wspomaga usuwanie metali ciężkich. Ta ostatnia cecha jest szczególnie ważne współcześnie, gdy nasze otoczenie jest tak zanieczyszczone.