Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2020 in Zdrowie |

Co znajdziesz w internetowym sklepie stomatologicznym?

Co znajdziesz w internetowym sklepie stomatologicznym?

Gabinety stomatologiczne pełne są specjalistycznych narzędzi, które służą do bezpiecznego, higienicznego i sprawnego wykonywania wszelkich zabiegów, ale także wspierają stomatologów w codziennej pracy. Wiele materiałów używanych na co dzień to środki higieniczne oraz środki ochrony osobistej dla stomatologów i pacjentów. Należy ich mieć zawsze konkretny zapas w swoim gabinecie.

Środki ochrony osobistej i odzież

Stomatolog musi być profesjonalnie przygotowany do swojej pracy, ponieważ każdego dnia ma do czynienia z płynami ustrojowymi wielu swoich pacjentów. Oprócz tego, że w jego gabinecie muszą się znajdować narzędzia do wiercenia, iniekcji i innych zabiegów, to jest też wiele przedmiotów jednorazowych, które świetnie sprawdzają się w gabinecie stomatologa. To na przykład jednorazowe maseczki dla stomatologa, które zapobiegają przedostawaniu się jego drobnoustrojów z oddechu i śliny do otwartych ran w jamie ustnej pacjenta. Odzież ochronna dentysty również powinna być odporna na częste pranie, ponieważ będzie ona tego wymagała, a także ciepła, wygodna i niekrępująca ruchów. Śliniaczki dla pacjentów zabezpieczają przed zabrudzeniem ich odzieży. Internetowy sklep stomatologiczny, w którym kupisz to wszystko w ilości hurtowej, to idealne miejsce, aby zaopatrywać swój gabinet stomatologiczny.

Dezynfekcja i opatrunki

W gabinecie stomatologicznym musi być zawsze bardzo czysto, a w przypadku dłoni stomatologa oraz jego narzędzi – wręcz sterylnie. Dlatego używane są tam w dużych ilościach jednorazowe opatrunki i gazy, które muszą być jałowe. Dentyści używają jednorazowych rękawic, a także często myją i dezynfekują ręce przy każdym pacjencie. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zakażenia różnymi patogenami podczas wizyty u stomatologa. Ważne jest, aby ochrona była obustronna – pacjent nie może zarazić niczym dentysty, a on nie może wnieść żadnych zarazków do jamy ustnej pacjenta. Dzięki dobremu zaopatrzeniu w płyny do dezynfekcji i opatrunki jałowe jest bardzo małe ryzyko zakażenia się czymkolwiek w gabinecie dentystycznym.