Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 21, 2018 in Zdrowie |

Chaga jako monstrum przeciwnowotworowe i przeciwko kłopotom kardiologicznym- u ludzi

Chaga jako monstrum przeciwnowotworowe i przeciwko kłopotom kardiologicznym- u ludzi

Grzyby z gatunku Chaga, to dziko rosnąca roślina. Rośnie ona w lasach na dalekiej północy, w miejscach, w których ekosystem nie został jeszcze naruszony przez człowieka. Grzyby lecznicze Chaga dobrze rozwijają się w odległych dzikich zakątkach lasów. Jako gatunek grzyba wzrasta na pniach drzew, brzóz. Jest to jeden z najsilniejszych grzybów witalnych, zarazem będący bardzo bogatym źródłem witamin B.

Chaga w mykoterapii- wykazuje właściwości przeciwnowotworowe grzyba

W konwencjonalnej medycynie chińskiej przez długi czas do leczenia pacjentów z nowotworami stosowano jeden gatunek grzyba, znany bliżej ludziom jako maczużnik bojowy (łac. Cordyceps militaria). Natomiast w medycynie ludowej wschodniej, w Europie w XVI-XVII w. do terapii nowotworów wykorzystywano grzyba -owocniki włóknouszka ukośnego (łac. Inonotus obliquus).

Postać grzyba Chaga

Grzyby lecznicze Chaga wyrasta na pniach drzew brzozowych w postaci proszkowatego guza, mającego głowę nierzadko większą od zaciśniętej pięści dorosłego człowieka (8 cm).

Chaga – grzyb dobry na dolegliwości sercowe i nie tylko

Roślina z grup- grzyby lecznicze Chaga są to jedne z najsilniejszych z grzybów witalnych i bardzo bogate w witaminę z grupy B.
Przede wszystkim ich związki chemiczne w nich zawarte usprawnia układ: sercowo-naczyniowy, pokarmowy, a także nerwowy człowieka- m.in.grzyb stymuluje układ odpornościowy do walki z rozmaitymi patogenami.

Zatem warto wypróbować ten rodzaj grzyba, we wspomaganiu leczenia chorób układu krążenia oraz pokarmowego i niektórych chorób onkologicznych.