Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 30, 2020 in Zdrowie |

Medycyna konwencjonalna czy medycyna naturalna?

Medycyna konwencjonalna czy medycyna naturalna?

Życie w XXI wieku daje nam olbrzymie możliwości dostępu do różnych metod leczenia większości z dolegających nam schorzeń oraz przewlekłych chorób. Kiedy warto postawić na medycynę konwencjonalną popartą wieloma wiarygodnymi badaniami, a kiedy na medycynę naturalną i ziołolecznictwo?

 

Bez wątpienia, poleganie na medycynie konwencjonalnej, która oparta jest na latach badań i doświadczeń klinicznych lekarzy jest bezpieczne i słuszne, dlatego warto zawsze korzystać z niej wtedy, gdy stan naszego organizmu wymaga jej interwencji. Są jednak przypadki, gdzie korzystanie z jej osiągnięć nie jest konieczne, a wystarczy sięgnąć do dobrodziejstw medycyny naturalnej. Ziołolecznictwo opiera się przede wszystkim na wielowiekowej tradycji, dlatego w przypadku większości metod nikt nie może dać nam gwarancji powodzenia terapii. Dlatego też jest ona wykorzystywana w lżejszych i dobrze znanych społeczeństwu schorzeniach, więc warto z niej korzystać, gdy nie jest wymagana interwencja lekarza i leczenie farmakologiczne.
Korzystajmy zatem z dobrodziejstw zarówno medycyny konwencjonalnej jak i medycyny naturalnej z zależności od potrzeb i stanu naszego organizmu, najlepiej w oparciu o autorytet specjalistów tych dziedzin, czyli lekarzy i farmaceutów.