Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 3, 2021 in Diety |

Diety online – czy się sprawdzają?

Diety online – czy się sprawdzają?

Brak czasu, spowodowany nadmiarem obowiązków służbowych oraz domowych, sprawia, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą podjąć dietę, coraz częściej szukają rozwiązań w internecie. W ostatnich latach konsultacje oraz gotowe programy dietetyczne online stały się standardem, a ich zwolenników przybywa, głównie ze względu na ogólnodostępność, niewygórowane ceny i możliwość szybkiego kontaktu z dietetykiem.

Czy diety online się sprawdzają? Warto wiedzieć, że w tego typu jadłospisach schemat postępowania, zalecenia lub badania są przeprowadzane analogicznie, jak ma to miejsce w gabinecie stacjonarnym. Skuteczność spersonalizowanej diety online jest więc porównywalna z dietami konsultowanymi bezpośrednio u specjalisty.

Dieta dopasowana do potrzeb

Każda forma diety, niezależnie od tego, czy realizowana jest na podstawie konsultacji online czy w trybie stacjonarnym, powinna opierać się na szczegółowej analizie stanu zdrowia i potrzeb osoby dążącej do utraty wagi. Dopiero po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu, dietetyk przygotowuje pakiet zaleceń żywieniowych oraz innych, dotyczących zmian stylu życia i podjęcia różnych aktywności fizycznych.

Stosowanie się do zaleceń dietetyka, uzyskanych podczas konsultacji online, przynosi osobom otyłym pozytywne rezultaty w postaci stopniowej utraty wagi bez efektu jo-jo, a także poprawę samopoczucia oraz odporności organizmu.

Dieta online jest dziś standardem

W dobie pandemii coraz więcej ludzi zmaga się z nadwagą, a korzystanie ze wsparcia dietetyka w formie online stało się dla wielu osób jedyną dostępną formą wsparcia w trudnym procesie odchudzania. W poszukiwaniu pomocy warto więc odbyć spotkanie ze specjalistą w trybie online, by dowiedzieć się, co należy zrobić, żeby odzyskać zdrowie i siły witalne.

Zdalne konsultacje dietetyczne mają wiele zalet: pozwalają zaoszczędzić cenny czas i pieniądze – zamiast stać w korkach i czekać na spotkanie, można szybko, bez stresu porozmawiać ze swoim coachem zawsze wtedy, gdy dopada zwątpienie oraz brak motywacji.