Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 23, 2020 in Uroda |

Naturalna pielęgnacja. Serum i kosmetyki bez chemii.

Naturalna pielęgnacja. Serum i kosmetyki bez chemii.

Współczesny rozwój światowych gospodarek, sprzyja zwiększaniu standardów życiowych ludzi. Jednak taki progres ma też ciemne strony. Zanieczyszczenie środowiska fatalnie wpływa na stan naszego zdrowia i urody. Wiele osób szuka alternatywy dla chemicznych drogeryjnych kosmetyków. Kosmetyki naturalne są tym, czego poszukują świadomi klienci. Dzisiaj chcemy nie tylko zdrowo się odżywiać i kupować jak najmniej przetworzone produkty, ale i dbać o urodę przy pomocy, jak najbardziej przyjaznych i naturalnych środków do pielęgnacji.

Dermokosmetyki– co to jest?

Kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz przede wszystkim twarzy, o nazwie ogólnej, dermokosmetyki są przeznaczone do codziennej pielęgnacji cery alergicznej, atopowej oraz wrażliwej. Ich niezwykłą zaletą jest to, że nie zawierają syntetycznych środków zapachowych i barwiących, a także substancji modyfikowanych genetycznie. Najczęściej są one bezwonne oraz bezbarwne, gdyż są pozbawione chemicznych konserwantów.

Naturalne kosmetyki– dla kogo?

Takie kosmetyki są polecane osobom zmagającym się z trądzikiem młodzieńczym, a także trądzikiem wieku dojrzałego, alergikom, osobom pracującym w niesprzyjających warunkach, np. w kurzu lub na zimnie, których cera wymaga specjalnej ochrony. Takie środki do pielęgnacji cery są polecane też dla dojrzałych kobiet, których skóra staje się bardziej wiotka i tym samym podatna na zmarszczki. Dla tych pań idealnym produktem będzie serum z czynnikami wzrostu.

Serum do zadań specjalnych. Jakie?

Czynniki wzrostu zawarte w serum, to peptydy biomimetyczne, czyli syntetyczne związki chemiczne otrzymane w procesie biotechnologicznym. To, co wyróżnia serum z czynnikami wzrostu, jest to, że działa ono na zasadzie wiernego naśladowania naturalnych, obecnych w organizmie ludzkim substancji kierujących procesami metabolicznymi oddziałującymi bezpośrednio na komórki. Peptydy biomimetyczne są czynnikiem o wysokiej skuteczności w hamowaniu powstawania zmarszczek i zapobieganiu starzeniu się skóry. Kosmetyki z czynnikami wzrostu, które stosujemy dłuższy czas, poprawiają w widoczny sposób sprężystość skóry, sprawiają, że jest ona bardziej promienna. Zmarszczki nie tworzą się też tak szybko, jak w przypadku stosowania innych preparatów.
Dobre serum może zawierać też kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem, wchodzącym w skład skóry właściwej.

Gdzie kupić kosmetyki z czynnikami wzrostu oraz dermokosmetyki?

Szukając najlepszych produktów do pielęgnacji zarówno cery dojrzałej, jak i wymagającej szczególnej ochrony, możemy skierować swoje kroki do apteki. Dobrze zaopatrzona apteka lub punkt apteczny, ma kosmetyki tego typu sprawdzonej jakości. Zakupy możemy zrobić też przez internet. Dermaquest wiedzie prym na rynku kosmetyków naturalnych i w ofercie ma liczne produkty dedykowane skórze dojrzałej, atopowej, alergicznej oraz kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy. Kosmetyki dermaquest są pięknie zapakowane, dlatego są idealną propozycją na prezent. Zamawiając kosmetyki ze strony internetowej sklepu, możemy też liczyć na atrakcyjne promocje i darmowe próbki.

Przyszłość

Kosmetyki z czynnikami wzrostu są przyszłością całej branży beauty. W poszukiwaniu najbardziej przyjaznych środowisku i naturze rozwiązań, które równocześnie spełniają potrzebę dbania o siebie, bez użycia agresywnej chemii czy konserwantów, takie kosmetyki wygrywają.
Pamiętajmy jednak, żeby uważać na podrobione, pseudokosmetyki, pochodzące z niewiadomego źródła. Lampka alarmująca powinna nam się zaświecić, wówczas, gdy cena takich produktów jest podejrzanie niska lub strona internetowa nie budzi naszego zaufania. Naturalne środki do pielęgnacji, w tym też te z czynnikami wzrostu mogą kosztować nieco więcej niż zwykłe drogeryjne kremy. Jednak w ostatecznym rozrachunku, to właśnie kosmetyki o naturalnym składzie są dla naszej skóry najcenniejsze.