Pilingi chemiczne

Polegają na aplikacji na skórę jednego lub kilku środków złuszczających w celu uzyskania destrukcji i późniejszej regeneracji części naskórka lub skóry właściwej. W wyniku zabiegu powstaje kontrolowane uszkodzenia tkanek, które po wygojeniu powodują zmniejszenie lub zniknicie defektów takich jak: przebarwienia, rogowacenie posłoneczne, blizny, zmarszczki, zmiany trądzikowe. W zależności od użytego środka chemicznego, jego stężenia i czasu aplikacji można regulować głębokość peelingu.

Najbezpieczniejszym miejscem do stosowania złuszczania jest skóra twarzy ze wzgldu na swoją doskonałą zdolność do gojenia się, związaną między innymi z dużą ilością gruczołów łojowych. Peelingi można wykonywać także na skórze szyi, dekoltu, plecach i kończynach.


Stosowane pilingi:

Płyn Jessnera

Piling glikolowy

Piling cytrynowy

Piling mlekowy

Piling migdałowy

Retises CT

Melaspeel KH


Płyn Jessnera:

Roztwór alkoholowy, zawierający kombinację kwasu salicylowego, kwasu mlekowego  i rezorcyny . Doskonały peeling dla osób młodych, ze skórą łojotokową, z trądzikiem i przebarwieniami. Peeling ten wykazuje działanie antybakteryjne, reguluje wydzielanie łoju, stymuluje odnowę komórkową.


Wskazania do zastosowania:

Trądzik grudkowo–krostkowy

Zaskórniki

Blizny potrądzikowe

Skóra łojotokowa

Przebarwienia