Ultradźwięki

Czym są ultadźwięki ?

Technologia ultradźwiękowa została wypromowana i spopularyzowana w świecie kosmetyki w latach 80-tych XX wieku dzięki szerokiej gamie zastosowań, dużej efektywności, znaczącemu działaniu leczniczemu oraz łatwej obsłudze. Ze względu na czynne działanie ultradźwięków szczególne uznanie zyskało ultradźwiękowe urządzenie do masażu.

Za ultradźwięki możemy uznać falę sprężystą o częstotliwościach znajdujących się powyżej górnej granicy słuchu człowieka, przekraczającej 20000 Hz, której podstawowym efektem działania na tkanki jest działanie mechaniczne zwane „mikromasażem”, a spowodowane wahaniem ciśnień w przebiegu fali dźwiękowej. Oddziałuje na ciało powodując drganie komórek, zmienia ich objętość i wywołuje ruch cytoplazmy. Cząsteczki komórkowe zaczynają wibrować i ocierać się o siebie, co regeneruje, odmładza tkanki oraz stymuluje działanie systemu nerwowego. Bardzo ważną składową działania fali ultradźwiękowej wzmacniającą proces katalizacji i przyspieszającą metabolizm jest wpływ na biochemię tkanek.


Peeling kawitacyjny

Jest najnowszą, bezbolesną metodą oczyszczania cery ultradźwiękami. W porównaniu z tradycyjnym oczyszczaniem ma wiele dodatkowych zalet. Skóra po zabiegu jest sterylnie oczyszczona, delikatnie złuszczona i pobudzona do regeneracji. Nie ma śladów ‚wyciskania’ wypryski goją się błyskawicznie, a cera jest gładka, delikatna i dobrze nawilżona. Jest to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, konieczny dla każdego rodzaju skóry.