Masaż Ayurwedyjski

Ayurweda jest sztuką życia a zarazem sztuką leczenia. Polega ona na łączeniu masażu i stosowania ziół. Medycyna ajurwedyjska pochodzi z Kerala w Indii, gdzie jest praktykowana od ponad 5000 lat. Nazwa tej dziedziny  pochodzi od sanskryckich słów „ayur” – życie i  „veda” – wiedza. Teoria ajurwedy utrzymuje, że wszystkie trapiące ciało choroby są wynikiem stresów w świadomości człowieka, które  prowadzą do niezdrowego trybu życia, a ten wywołuje pogorszenie stanu zdrowia. Masaż Aujrwedyjski ma za zadanie wyzwolić nasze ciało i duszę ze stanu osłabienia  psychicznego, stresu, wprowadzić w stan relaksu i uspokojenia.


Korzyści masażu ajurwedyjskiego

Przywraca harmonijny przepływ energii w ciele

Zapewnia głęboki relaks, eliminuje stresy i negatywne emocje

Wspomaga ciało w dążeniu do odtworzenia utraconej równowagi wewnętrznej

Działa energetyzująco i regenerująco, przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu

Stanowi element terapii odmładzających, zapewniając zdrowy wygląd i jędrność ciała

Zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną

Reguluje działanie wszystkich narządów wewnętrznych, usuwa wiele dolegliwości

Aktywizuje system odpornościowy oraz wpływa na ogólną poprawę samopoczucia

Do masażu używane są oryginalne lecznicze oleje, sporządzane na bazie oleju kokosowego, palmowego i sezamowego. Do ich produkcji stosowane są różnorodne zioła rosnące w Indiach, mające właściwości lecznicze. Masaż wspomagany jest muzykoterapią i aromaterapią.


Błękitny masaż Bora Bora – Budzi zmysły i przywraca harmonię ciała

Stworzony specjalnie na otwarcie Thalasso Spa na Bora Bora.
Ekskluzywny zabieg przywracający harmonię ciała, równowagę ducha, energetyzujący o niepowtarzalnych składnikach z Polinezji Francuskiej. Zawiera olej kokosowy, kwiaty Tiary, ekstrakt z owocu Noni, olej z nasion bawełny i puder z pereł oraz tysiącletnią wodę z głębin oceanu o nieskazitelnej czystości.

Rozpoczyna się od luksusowego pilingu cukrowego, który zmiękcza i wygładza skórę. Masaż manualny obejmuje każdy fragment ciała od małego palca u stopy, aż po końcówki włosów. Jest oparty na technikach zachodnich (działanie drenujące), azjatyckich (działanie energetyzujące) i polinezyjskich (działanie rozkurczające). Masaż stemplami wypełnionymi czerwonymi algami i nasączonymi eliksirem uruchamia punkty energetyczne, doskonale zmiękcza naskórek i wspaniale wygładza. Zakończeniem jest nałożenie kremu Divine, który nadaje skórze zmysłowego połysku i doskonale nawilża.

Zabieg przywraca harmonię ciała i umysłu. Rozluźnia, daje poczucie całkowitej regeneracji i przypływu sił witalnych. Poprawia samopoczucie, energetyzuje oraz sprawia, że ciało wygląda zmysłowo. Aksamitna, wygładzona skóra o wyrównanym kolorycie.


Masaż Gorącymi Kamieniami

Masaż wykonany za pomocą ciepłych kamieni bazaltowych wprowadza w stan głębokiego relaksu.Likwiduje skutki stresu i przynosi natychmiastowe odprężenie. Jest to połączenie terapeutycznegodziałania ciepła, uwalnianego z kamieni oraz technik masażu wzorującego się na ajurwedzie iakupresurze. Masaż ma dobroczynny wpływ na cały organizm działając na wielu poziomach. Jegocelem jest przywrócenie równowagi wewnętrznej, usunięcie napięć z ciała oraz regeneracjawitalności emocjonalnej i duchowej


Korzyści

Działa uspokajająco na układ nerwowy, łagodzi objawy stresu, reguluje napięcia organizmu

Poprawia napięcie i elastyczność mięśni, regeneruje po długotrwałym wysiłku

Polepsza ukrwienie skóry, dzięki czemu odżywia ją i pomaga zwalczyć cellulit